Najpopularniejsze strony do kupowania online

Z jakich platform zakupowych oferujących szeroki wybór najróżniejszych towarów najchętniej korzystają Polacy, robiąc zakupy online?

Najpopularniejsze strony do kupowania online
Gdzie Polacy robią internetowe zakupy?

Coraz więcej Polaków decyduje się na zakupy online. Doceniamy możliwość wyboru spośród wielu ciekawych artykułów bez konieczności wychodzenia z domu, stania w długich kolejkach do kasy czy przedzierania się przez tłumy podczas sezonowych wyprzedaży. Zakupy online to często również gwarancja konkurencyjnych cen i bezproblemowych zwrotów towaru niespełniającego naszych oczekiwań.

Z jakich platform zakupowych oferujących wybór najróżniejszych towarów najczęściej korzystają Polacy?

Ranking sklepów online

Sklepy internetowe oceniane są co roku przez takie serwisy jak Money.pl czy Opineo.pl. Dzięki opiniom użytkowników o asortymencie, funkcjonalności, obsłudze klienta, terminach zwrotów czy dostawie, wybierani są zwyciężcy w różnych kategoriach. Do najczęściej spotykanych grup należą: Elektronika/AGD, Zdrowie i uroda, Kultura i rozrywka, Moda, Sklepy specjalistyczne, Sklepy wielobranżowe, Turystyka. Dodatkowo, sklepy często oceniane są pod względem wielkości.

Które sklepy zyskały najlepsze oceny użytkowników?

Megasklepy, czyli weterani internetu

Opineo zgromadziło opinie użytkowników o największych sklepach internetowych, które na rynku działają od wielu lat i są dobrze znane internetowej społeczności - tak ze względu na zasięg, jak i szeroki asortyment. Megasklepy często posiadają szeroką gamę produktów i działają w więcej niż jednej branży. Zwycięzcami w tej kategorii zostali: Morele.net (elektronika użytkowa), Mall.pl (sprzęt elektorniczny) oraz Empik.com (wielobranżowy salon kulturalny, elektornika). Pierwsza trójka skupia swoje działania na dostarczeniu użytkownikom jak najlepszej obsługi, która naturalnie przeradza się w rekomendacje.

Sklepy średniej wielkości

Wsród 15 sklepów średniej wielkości można znaleźć takich graczy jak MediaMarkt.pl czy Saturn.pl. W pierwszej trójce znajdziemy jednak North.pl (nowe części AGD i RTV + blog poradniczy), Drukuj24.pl (tusze i tonery do drukarek) oraz Centrumdruku.com.pl (urządzenia drukujące + serwis). 

Młode wilki, czyli mniej znani a lubiani

Kategoria Młode wilki skupia mniejszych graczy rynku e-commerce, którzy pomimo małego zasięgu, podbiła serca swoich klientów. Są to sklepy najczęściej skupione wokół jednej branży, skierowane do konkretnych klientów. Zwycięzcami Młodych wilków zostali Omegasoft.pl (oprogramowanie komputerowe), Kuzniewski.pl (sprzęt i oprogramowanie komputerowe - klienci indywidualni i biznesowi) oraz Dellowo.pl (Partner Autoryzowany Dell - sprzęt i infrastruktura).

Sklepy specjalistyczne

Opineo wyróżniło również e-sklepy, które specjalizują się w branżach skierowanych do konkretnych odbiorców.

 • Dla Dzieci - Smyk.pl, Renax.pl oraz Coocoo.pl
 • Zdrowie i Uroda - Iperfumy.pl, Sklep.sfd.pl oraz E-glamour.pl
 • Zegarki i biżuteria - Korallo.pl, Otozegarki.pl oraz Swiss.com.pl
 • Sport - HurtowniaSportowa.net, CentrumRowerowe.pl oraz RunnersClub.pl
 • Odzież i obuwie - Sklep.Wittchen.com, Eobuwie.pl oraz Unhuman.pl
 • Motoryzacja - Oponeo.pl, Felgeo.pl oraz Iparts.pl
 • Artykuły medyczne - Aptekagemini.pl, Apteka-Melissa.pl oraz Cefarm24.pl
 • Ogród i narzędzia - Rolmarket.pl, Folnet.pl oraz Elektronarzedzia24.pl
 • Dom i wnętrze - Garneczki.pl, Galeriaplakatu.com oraz Porcelana24.pl
 • Artykuły zoologiczne - Krakvet.pl, Telekarma.pl oraz Zooplus.pl
 • Gry, gadżety, prezenty - Keye.pl, Rebel.pl oraz MygiftDNA.pl
 • Książki i edukacja - Czytam.pl, Taniaksiazka.pl oraz Swiatksiazki.pl
 • Żywność - Chocolissimo.pl, bdsklep.pl oraz Konesso.pl
 

Inne popularne sklepy online

W zestawieniu e-sklepów nie mogło zabraknąć znanych marek, które na polskim rynku działają od wielu lat.

Allegro.pl

Robiąc zakupy online nadal często kierujemy się na Allegro.pl. Na powstałej w 1999 roku platformie aukcyjno-zakupowej znaleźć można praktycznie wszystko. Założenie konta i jego obsługa są dziecinnie proste, a gromadzone przez użytkowników komentarze, pozytywne opinie i rekomendacje zwiększają bezpieczeństwo korzystania z serwisu i wiarygodność wykonywanych operacji.

OLX.pl

Działający wcześniej pod nazwą Tablica.pl serwis lokalnych ogłoszeń OLX.pl również należy do grupy Allegro. Jest to największy serwis w Polsce dający użytkownikom możliwość zamieszczania darmowych ogłoszeń i pełniący rolę pośrednika ułatwiającego zainteresowanym zakup, sprzedaż lub wymianę towarów czy usług. Zwieńczenie transakcji w postaci przekazania nabywającemu zakupionego produktu lub wykonaniu usługi odbywa się poza serwisem, a interakcje między użytkownikami mają najczęściej charakter lokalny.

Ceneo.pl

Ceneo.pl to serwis świadczący usługi z zakresu e-commerce, podobnie jak OLX.pl należący do właściciela grupy Allegro Naspers. Platforma umożliwia szybkie odnalezienie i porównanie interesujących nas produktów w ofercie sklepów oraz dokonanie zakupu bez konieczności przechodzenia na stronę wybranego producenta czy sprzedawcy. Ceneo.pl umożliwia też zapoznanie się z opiniami o poziomie świadczenia usług w sklepach internetowych.

Rynek e-commerce w Polsce rośnie w siłę. Każdego roku sprzedaż online reprezentuje coraz większe zarobki nie tylko znanych marek, ale również nowych graczy na rynku. W związku ze wzrostem konkurencji, nie tylko cena ma znaczenie dla klientów. Profesjonalna obsługa, łatwy i intuicyjny serwis czy zróżnicowane sposoby płatności to coraz częściej wskaźniki rekomendacji, które napędzają biznes internetowy.

Aby lepiej zobrazować popularność zakupów online, zamieszczamy poniżej krótkie podsumowanie najważniejszych danych:

 

źródło: Zafinansowani.pl

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

 • O autorze
 • Ostatnie artykuły
Hintigo Hintigo [+ info]

HINTIGO to źródło najlepszych rozwiązań, porad i inspiracji, pozwalających szybko i skutecznie rozwiązać problemy życia codziennego. Wierzymy, że podejmowanie decyzji staje się łatwiejsze kiedy dysponujemy kompletnymi i rzetelnymi informacjami. Pragniemy, aby każdy użytkownik odwiedzający nasz portal znalazł dokładnie to, czego w danym momencie poszukuje - odpowiedzi na pytanie, porady, instrukcji, przewodnika.